Uudised

Esmaseid juhilube enam ei pikendata

 
09. november 2011 15:02
 
Urmas Oja

Kui kiiruga end õigel ajal koolitusele ei registreeri, võid ehmatuseks mõneks ajaks jalameheks jääda.
  
01.07.2011 jõustunud Liiklusseadus on põhjustanud paljudele esmaste juhilubade omanikele peavalu, kui on vana harjumuse kohaselt pöördutud Manteeameti Liiklusregistri büroosse esmast juhiluba pikendama. Enam seda ei tehta ja sellega seoses peatub B -kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus seni kuni ta on saadud juhiloa (kehtivusega 10 aastat).
 
Selleks tuleb lõpetada esmaõpe ja läbida lõppastme koolitus. Ja üks AGA on siin veel: kui noorel juhil on kehtiv karistus, siis tuleb lisaks sooritada ka teeoriaeksam uuesti. Lõppastme koolitus koosneb teoreetilisest osast, libedasõidust ja säästlikust sõidust.
 
Koolitus iseenesest ei ole pikk, kuid koolituse algusest kuni Maanteeameti Liiklusregistri büroost juhiloa saamiseni võib kuluda ca kaks nädalat, halvemal juhul rohkemgi. See aeg tuleb aga liikuda jalgsi või taksoga, ise rooli istuda ei tohi.
Siinjuures oleks soovitus nendele juhtidele, kes on oma esmast juhtimisõigust pikendanud – läbige lõppastme koolitus, vahetage esmased juhiload ja välistage võimalus, et peate uuesti eksamile minema.
Lõppastme koolituse saab läbida aastaringselt ja seda pakuvad enamus autokoolid. Aastaringsed libedarajad asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Aseris.

0 Kommentaari


Kommenteeri
* Teie nimi:
Pealkiri:
* Kommentaar:
* Kontrollkood: