Uudised

Maanteeameti koduleheküljel saab end proovile panna juhilubade teooriaeksamil

 

Maanteeameti kodulehel on avatud uus liiklusteooriaeksami keskkond, mis pakub huvilistele võimalust tutvuda liiklusteooriaeksami programmiga ja lahendada selleks päris liiklusteooriaeksamiga sarnast proovieksamit.

Lisaks liiklusalaste teadmiste kontrollile annab proovieksami lahendamine ehtsa liiklusteooriaeksami lahendamise kogemuse ning ka teadmise, kuidas näeb välja liiklusteooriaeksami keskkond ning millised on liiklusteooriatesti lahendamise üldpõhimõtted.
Esialgu saab proovieksamit lahendada eesti ja vene keeles, hiljem lisandub ka inglise keel.

B-kategooria juhile ettenähtud proovieksamil olevad liiklustestid ei ole mõeldud liiklusteooria õppimiseks, vaid nende eesmärgiks on tutvuda Maanteeametis kasutusel oleva liiklusteooriaeksami keskkonnaga ning samuti kontrollida oma liiklusalaseid teadmisi. Küsimuste vastusevariante ei ole mõttekas pähe õppida, seda enam, et proovieksamil kasutusel olevad küsimused võivad erineda päris liiklusteooriaeksamil kasutusel olevatest küsimustest.

Samas ei ole proovieksam mõeldud ainult juhtimisõiguse taotlejatele, vaid kõigile, kes soovivad oma liiklusalaseid teadmisi kontrollida.

Lisainfo:

Toivo Kangur
Maanteeameti eksamiosakonna juhataja
tel 636 1116
e-post: toivo.kangur@mnt.ee